Правила експлуатації

Встановлення та експлуатації світильників внутрішнього та зовнішнього застосування

Світильники ― це незамінний елемент інтер'єру та екстер'єру кожного будинку. Вони виконують як практичні, так і естетичні функції. З їх допомогою можна не тільки освітлити приміщення на території, але також підкреслити характерні риси стилістики будинку.

Стабільна й безперебійна робота світильників головним чином залежить від правильного встановлення, експлуатації та догляду за виробами. Важливо дотримуватися всіх правил безпеки, адже підключення освітлювальних елементів до електромережі може бути пов'язане з певними ризиками для життя та здоров'я. Для того, щоб провести бездоганне підключення та встановлення приладів, читайте нашу інструкцію.

Інструкція з монтажу світильників внутрішнього використання

Монтаж світильників внутрішнього застосування зовсім нескладний. Навіть той, хто жодного разу не мав справи з ними, може без проблем виконати завдання. Головне ― чітко дотримуватися інструкції. 

Варто розпочати з того, які бувають види внутрішніх ламп. Вони поділяються на:

 • підвісні;

 • стельові;

 • настінні,

 • настільні,

 • підлогові.

Вибравши необхідний тип, можна приступати до підготовчих робіт. Найперше слід вибрати місце на поверхні (стелі, підлозі, стіні тощо) та зазначити пункт, де буде прикріплена лампа. Опісля слід прокласти у стіні канал для електрокабелю таким чином, щоб можна було встановити світильник та вимикач.

Пам'ятайте, що розпочинати будь-які роботи з використанням електрики треба тільки після повного відключення енергопостачання в будинку. Зробити це слід натиснувши відповідну кнопку на щитку. 

У випадку, якщо місце монтажу світильника не готове, а ви не знаєте, як правильно працювати з електричними кабелями, у жодному разі не виконуйте завдання самостійно. Зверніться до спеціаліста, це гарантовано збереже вам час, гроші та, можливо, здоров'я. 

Монтаж світильника розпочинають з ретельної перевірки ізоляції кабелю та самого освітлювального пристрою. Якщо ви помітили будь-які пошкодження, ні в якому разі не продовжуйте роботи. Замініть обладнання у магазині на справне. Не забувайте про те, що рівень захисту приладу (IP) повинен відповідати умовам приміщення чи середовища.

Безпосереднє встановлення електричного освітлювального виробу відбувається так:

 1. Витягніть світильник з пакування, зніміть захисні покриття.

 2. Попередньо вимкнувши постачання струму, встановіть лампу у необхідному пункті та приєднайте його до електромережі з використанням клемної колодки. 

 3. Прикріпіть світильник до стелі за допомогою дюбелів з різьбовою голівкою або кронштейнів.

 4. Перевірте рукою, наскільки міцно тримається виріб.

 5. Увімкніть подачу електроенергії та натисніть на вимикач світильника. Якщо лампа загорілася ― встановлення відбулося правильно.

Монтаж світильника, це лише частина справи. Набагато важливішою, у цьому випадку, є правильна експлуатація та догляд.

Монтаж зовнішніх світильників: головні правила

Для того, щоб правильно встановити зовнішнє освітлення (садові, вуличні, фасадні світильники), необхідно правильно підготуватися до виконання робіт. Слід дотримуватися такого плану:

 • розрахунок кількості матеріалів;

 • купівля всіх необхідних елементів;

 • підготовка місця;

 • прокладка кабелів;

 • встановлення опорних стовпів;

 • підключення електрики;

 • монтаж світильників.

Прокладка кабелю під землею розпочинається з його ізоляції за допомогою металевої труби чи чогось подібного. Глибина траншеї повинна становити 40-90 сантиметрів. Перед закопуванням кабелю, його розкладають з запасом. Опісля ізолюють за допомогою металевого короба та заливають бетоном. 

Встановлення світильників слід довірити спеціалістам. Зовнішні лампи відрізняються за будовою та ступенем захисту від внутрішніх, вони мають багато особливостей, які для новачків можуть бути незрозумілими.

Технічні параметри ламп

Підбираючи лампу для власного дому чи прибудинкової території, слід обов'язково звертати увагу на її технічні параметри. Правильно обраний освітлювальний пристрій буде максимально функціональним.

Одним з ключових показників є ступінь захисту. Позначається латинськими буквами ІР та двома цифрами (від 0 до 8). Перша цифра означає рівень оборони від потрапляння твердих частин, друга ― від води. При цьому 0 означає повну відсутність захисту, а 8 ― максимальний захист. Наприклад, світильник з захистом ІР68 можна на тривалий час занурювати під воду чи встановлювати на зовні навіть у районах з підвищеною вологістю повітря та тривалими зливами. Одночасно, аналогічні прилади з ІР21 підходять тільки для внутрішнього використання.

Наступний параметр ― вид патрону. Цей показник зазначається на упакуванні пристрою. Перед купівлею його слід знайти та перевірити, з якими саме лампочками він може працювати.

Ще один важливий елемент ― це напруга. Вона також вказується на коробці світильника. Для домашніх приладів характерна напруга близько 230 В. Якщо ви плануєте придбати виріб низької напруги, не забудьте про додаткове встановлення понижувального трансформатора.

Рекомендації щодо експлуатації

Перед встановленням світильника слід ретельно прочитати інструкцію до виробу. Як правило, виробники вказують всі нюанси, пов'язані з використанням та очищенням приладу.

Є декілька загальних рекомендацій, які допоможуть максимально збільшити термін експлуатації пристроїв такого типу. Перш за все, необхідно правильно підібрати параметри. Логічно, що для ванної кімнати підійдуть лампи з високим ІР, тоді як для спальні він може бути мінімальним. Слід вимикати світло, якщо ви не перебуваєте в кімнаті, адже це не тільки економить так званий життєвий цикл виробу, але також позитивно відзначається на платіжках за комунальні послуги.

Догляд та очищення

Як і будь-який інший предмет у домі, світильники можуть забруднюватись через потрапляння на поверхню пилу. Очищувати вироби потрібно не тільки з естетичних міркувань, але і для того, щоб лампа не перегрівалася.

Розпочинати процес знімання пилу слід з вимкнення електрики на щитку. Після цього необхідно зняти плафон (якщо таку опцію передбачає конструкція світильника). Плафон потрібно промити під проточною водою, застосовуючи делікатний детергент. Потім поверхню делікатно осушують паперовою серветкою або бавовняним рушником. Незнімні елементи світильника протирають ледь вологою (майже сухою) ганчіркою з натуральних тканин. Наступний крок ― видалення залишків вологи за допомогою сухої тканини. Вмикати електрику можна лише після того, як всі деталі повністю висохнуть.

Безпека та обслуговування

Для того, щоб зберегти прилади та уникнути кривди для життя й здоров'я, слід дотримуватися таких правил:

 1. В жодному разі не дозволено використовувати несправні прилади, і тим більше підключати їх до електромережі.

 2. Не можна торкатися до ламп та інших елементів світильника, коли вони підключені до електромережі.

 3. Встановлювати світильник рекомендується на відстані мінімум один метр від будь-яких інших предметів.

 4. Використовувати світильник можна лише у тих середовищах, для яких підходить її захист.

Щоб уникнути будь-яких проблем у процесі експлуатації, слід уважно прочитати інструкцію. Перед підключенням, перевірте напругу в мережі, адже невідповідність цих показників можуть спричинити збої в роботі лампи. Зверніть увагу, що ремонт та заміну деталей необхідно проводити лише в офіційних сервісах.

Це головні правила, яких потрібно дотримуватися для стабільної та бездоганної роботи електричних світильників.


Хочете дізнатися першим про акції і знижки?

Підпишіться на нашу розсилку і купуйте з вигодою!

Я прочитав Політика конфіденційності і згоден з вимогами