Світлодіодна стрічка в інтер'єрі

  • 31 жовтня 2018 12:45:01
  • Переглядів: 1001

Світлодіоди як джерела освітлення досить міцно увійшли в наше життя за останній час. Отримавши повне схвалення дизайнерів інтер'єру, цей тип освітлення і, одночасно, елемент декору став надзвичайно популярний. Безліч дизайнерських проектів в значній мірі ґрунтуються саме на світлодіодному підсвічуванню різних типів.

В основному, для оформлення інтер'єрів застосовується два типи світильників - це або світлодіодні світильники в повному сенсі цього слова, або світлодіодна стрічка. І якщо перші вимагають монтажу за участю фахівця, то стрічка - це дещо інший тип підсвічування, що володіє деякими особливостями.


Особливості світлодіодної стрічки

Світлодіодна стрічка - конструкція гнучка, а тому особливо зручна при оформленні приміщень. Розташовані на стрічці світлодіоди мають односторонню спрямованість променів, які знаходяться по відношенню до площини стрічки під кутом в 120 градусів. Світло може бути якогось одного кольору або відразу декількох кольорів, при цьому різні світлодіоди розташовуються на стрічці або хаотично, або в якийсь послідовності - хвилями, смужками, квадратами і так далі.

При необхідності стрічка може бути нарізана на шматки потрібної довжини, кратність різу зазвичай становить 3 діода. Тому, приготувавшись до оформлення інтер'єру за допомогою led стрічки, має сенс відразу ж прорахувати кількість погонних метрів і купити рулон стрічки необхідної довжини, а потім нарізати так, як потрібно.

Ще одна особливість світлодіодної стрічки - її основа. Вона може бути як звичайною, так і клейовий. Стрічку на клейовий основі монтувати зовсім просто - в повній відповідності зі своєю назвою, вона просто наклеюється на поверхню. Що стосується звичайної основи, то світлодіодна стрічка даного типу потребує кліпсах для кріплення. Як правило, вони продаються в комплекті.


Купити світлодіодну стрічку з пультом управління

Для підключення необхідні блоки живлення, які зазвичай продаються разом зі стрічками. Мінімально необхідна потужність блоку живлення для одного метра стрічки - всього 4,8 Вт. Якщо стрічок кілька, або довжина стрічки більше одного метра, то доведеться вирішувати питання - підключати їх до одного блоку або до різним. Це залежить від багатьох факторів, зокрема, від того, де і як світлодіодна стрічка в інтер'єрі буде використовуватися.

Наприклад, якщо в обмеженому просторі, недалеко один від одного, використовуються 2-3 стрічки, то сенсу встановлювати для кожної блок живлення немає. У цьому випадку досить придбати один блок живлення для світлодіодів, але він повинен відповідати за потужністю загальному навантаженні всіх підключаються до нього стрічок. Крім того, в ряді випадків додаткові блоки живлення просто нікуди встановити.

Однак при підключенні декількох світлодіодних стрічок до одного блоку живлення потрібно розуміти, що цей блок буде в подальшому керувати всіма підключеними стрічками, тобто включатися і вимикатися підсвічування буде одночасно.

Що стосується управління подібним типом освітлення, то воно може бути звичайним або дистанційним. Світлодіодна стрічка з пультом, безумовно, дуже зручна, так як за допомогою такого управління можна, не сходячи з місця, управляти освітленням у всьому будинку. Правда, за подібний тип управління доведеться доплатити.

Але і звичайнісіньке механічне управління використовується дуже широко, так само, як звичайні вимикачі. Якщо світлодіодна стрічка в інтер'єрі квартири, будинки, крамниці застосовується одна і постійно повинна включатися і вимикатися в один і той же час, то цілком можна обійтися звичайним способом управління.


Застосування світлодіодних стрічок

Даний тип підсвічування застосовується дуже широко, причому дизайнери використовують його як в житлових приміщеннях, так і в промислових, а крім того - при оформленні торгових точок, павільйонів і офісів.

У житлових приміщеннях подібна підсвічування доречна для зонування приміщення, наприклад, в разі об'єднання вітальні і кухні. Грамотне використання світлодіодної стрічки дозволить витончено розділити обидві зони, створити затишок.

Дуже зручно скористатися цим способом і в тому випадку, якщо в будинку є сходи. Включена на ніч підсвічування дозволить спокійно підніматися по ній і спускатися. Особливо актуально, якщо в будинку є діти.

 
Хочете дізнатися першим про акції і знижки?

Підпишіться на нашу розсилку і купуйте з вигодою!

Я прочитав Політика конфіденційності і згоден з вимогами