Різновиди датчиків руху

  • 20 вересня 2020 14:25:11
  • Нема 0
  • Переглядів: 774
  • 0

Датчик руху - сигналізатор, що фіксує переміщення об'єктів і використовується для контролю за навколишнім середовищем або автоматичного запуску необхідних дій у відповідь на переміщення об'єктів.

Датчик руху найчастіше використовується для ввімкнення освітлення, коли ви проходите або перебуваєте поруч з ним. З його допомогою можна добре економити електроенегрію і позбавити себе від необхідності клацати вимикачем.

Датчики руху розрізняють за принципом дії, від цього залежить їх робота, точність спрацювання і особливості використання.

Найпростіший варіант датчика руху - використовувати кінцевий вимикач або геркон. Суть роботи полягає у встановленні кінцевого вимикача з нормально-розімкнутими контактами або геркона на двері, коли ви їх відкриєте і зайдете в приміщення контакти замкнуться, включать реле, а воно включить освітлення.

Інфрачервоні спрацьовують від теплового випромінювання, реагують на зміну температури. Коли ви входите в поле зору такого датчика він спрацьовує на теплове випромінювання від вашого тіла. В цілому ці датчики нормально працюють, при цьому це найдешевший варіант. Як чутливий елемент використовується PIR-сенсор, він створює електричне поле пропорційно тепловому випромінюванню.

Ультразвуковий датчик руху працює на ефекті Доплера. Випромінювана хвиля, відбиваючись від рухомого об'єкту, повертається і приймається приймачем, при цьому довжина хвилі (частота) незначно змінюється. Це детектується, і датчик видає сигнал, який використовують для управління реле. Лазерні або фотодатчики. У них є випромінювач (наприклад інфрачервоний світлодіод) і приймач (фотодіод аналогічного спектру). Це простий датчик, можлива реалізація в двох виконаннях:

1. Випромінювач і фотодіод монтуються в проході (контрольованій зоні) навпроти один одного. Коли ви проходите через нього ви затуляєте випромінювання і воно не досягає приймача, тоді спрацьовує датчик і включається реле.

2. Випромінювач і фотодіод стоять поруч один з одним, коли ви знаходитесь в зоні дії датчика випромінювання відбивається від вас і потрапляє на фотодіод. Це називається також датчиком перешкоди, з успіхом застосовується в робототехніці.

Мікрохвильовий складається також з передавача і приймача. Перший генерує сигнал високої частоти, другий їх приймає. Коли ви проходите поруч змінюється частота. Приймач налаштований таким чином, що при зміні частоти сигнал посилюється і передається на виконавчий орган, наприклад реле, і відбувається включення навантаження.

У нашому інтернет-магазині ви знайдете великий асортимет датчиків руху відмінної якості, а також світильники найрізноманітнішого дизайну з вмонтованими датчиками руху.

 
Хочете дізнатися першим про акції і знижки?

Підпишіться на нашу розсилку і купуйте з вигодою!

Я прочитав Політика конфіденційності і згоден з вимогами